DT i Vörå 18.12.2016

L Ä H T Ö L I S T A

© Oravais IF

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; NYL; MYL;


N8 Flickor 8 år 1 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.01.30                       501  V                       F
11.02.00                       502  V                       F
11.02.30                       503  V                       F
11.03.00                       504  V                       F
11.03.30                       505  Matilda Hermans         Oravais IF
11.04.00                       506  Jessica Westerlund      IK Falken
11.04.30                       507  Tilde Finskas           IF Femman
11.05.00                       508  Saga Markén             Oravais IF
11.05.30                       509  Thea Wikblom            IF Minken
11.06.00                       510  Eveliina Andersson      Oravais IF
Sarjaluettelo

M8 Pojkar 8 år 1 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.06.30                       511  V                       F
11.07.00                       512  V                       F
11.07.30                       513  V                       F
11.08.00                       514  V                       F
11.08.30                       515  Aron Holmström          Oravais IF
11.09.00                       516  Elias Herlin            Malax IF
11.09.30                       517  Theo Österberg          Oravais IF
11.10.00                       518  Oscar Smeds             Oravais IF
11.10.30                       519  Melwin Bergman          Oravais IF
11.11.00                       520  Rasmus Lindfors         IK Falken
11.11.30                       521  Alexander Österberg     Oravais IF
Sarjaluettelo

N10 Flickor 10 år 2 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.12.00                       522  V                       F
11.12.30                       523  V                       F
11.13.00                       524  V                       F
11.13.30                       525  V                       F
11.14.00                       526  Kajsa Ekholm            IF Minken
11.14.30                       527  Linnea Ståhl            IF Femman
11.15.00                       528  Anna Nybäck             IF Minken
11.15.30                       529  Alva Karls              Malax IF
11.16.00                       530  Ida Norrgård            IF Femman
11.16.30                       531  Inez Sandberg           NärpKraftSkidför
11.17.00                       532  Ella Janfelt            IF Minken
11.17.30                       533  Agnes Herlin            Malax IF
11.18.00                       534  Evelina Janfelt         IF Minken
11.18.30                       535  Isabella Enlund         NärpKraftSkidför
11.19.00                       536  Jenny Östman            Oravais IF
11.19.30                       537  Vilma Hahtokari         IF ÅSARNA
11.20.00                       538  Elsa Thors              Vörå IF
11.20.30                       539  Winnie Markén           Oravais IF
11.21.00                       540  Linnea Caldén           IF Minken
11.21.30                       541  Linn Österberg          Oravais IF
11.22.00                       542  Nathalie Lindström      IF Femman
Sarjaluettelo

M10 Pojkar 10 År 2 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.22.30                       543  V                       F
11.23.00                       544  V                       F
11.23.30                       545  V                       F
11.24.00                       546  V                       F
11.24.30                       547  Sander Wikblom          IF Minken
11.25.00                       548  Elias Eriksson          IF Femman
11.25.30                       549  Eddie Wikblom           IF Minken
11.26.00                       550  Christoffer Hildén      IF Femman
11.26.30                       551  Robin Liljeqvist        IF Minken
11.27.00                       552  Walter Källbacka        Vörå IF
11.27.30                       553  Zacharias Storm         IF Femman
11.28.00                       554  Kevin Lindfors          IK Falken
11.28.30                       555  Iivar Häggman           Vörå IF
11.29.00                       556  Emil Hahtokari          IF ÅSARNA
11.29.30                       557  Hannes Sundell          IF Femman
Sarjaluettelo

N12 Flickor 12 år 3 km (2 + 1) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.30.00                       558  V                       F
11.30.30                       559  V                       F
11.31.00                       560  V                       F
11.31.30                       561  V                       F
11.32.00                       562  Johanna Häggkvist       NärpKraftSkidför
11.32.30                       563  Emilia Liljeqvist       IF Minken
11.33.00                       564  Emma Korhonen           IF Femman
11.33.30                       565  Ellinor Halonen         NärpKraftSkidför
11.34.00                       566  Maja Söderlund          IF Brahe
11.34.30                       567  Linda Hyöty             Malax IF
11.35.00                       568  Alva Thors              Vörå IF
11.35.30                       569  Jenny Aalto             Vaasan Hiihtäjät
11.36.00                       570  Wilma Hjerpe            IF Femman
11.36.30                       571  Thea Kullman            Vörå IF
11.37.00                       572  Emilia Österberg        Oravais IF
11.37.30                       573  Fanny Karls             Malax IF
11.38.00                       574  Pamela Sundsten         IF Femman
11.38.30                       575  Madelén Penttinen       Oravais IF
11.39.00                       576  Elizabeth Fogde         Malax IF
Sarjaluettelo

M12 Pojkar 12 år 3 km (2 + 1) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.39.30                       577  V                       F
11.40.00                       578  V                       F
11.40.30                       579  V                       F
11.41.00                       580  V                       F
11.41.30                       581  Jesper Lindfors         IK Falken
11.42.00                       582  Jimi Östman             Oravais IF
11.42.30                       583  Matts Södergård         Vörå IF
11.43.00                       584  Isak Finskas            IF Femman
11.43.30                       585  William Holmström       Oravais IF
11.44.00                       586  Melker Wikblom          IF Minken
11.44.30                       587  Joel Östman             Oravais IF
11.45.00                       588  William Dahlgren        Tjöck IK
11.45.30                       589  Viktor Krook            NärpKraftSkidför
11.46.00                       590  Kevin Sundsten          IF Femman
Sarjaluettelo

N14 Flickor 14 år 3 km (2 + 1) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.46.30                       591  V                       F
11.47.00                       592  V                       F
11.47.30                       593  V                       F
11.48.00                       594  V                       F
11.48.30                       595  Frida Häggkvist         NärpKraftSkidför
11.49.00                       596  Mimi Nybacka            Vähänkyrön Viesti
11.49.30                       597  Celine Ingman           Vörå IF
11.50.00                       598  Matilda Saari           Oravais IF
11.50.30                       599  Julia Enlund            NärpKraftSkidför
11.51.00                       600  Celina Hildén           IF Femman
11.51.30                       601  Olivia Kalliokoski      Pargas IF
11.52.00                       602  Evelina Österberg       Oravais IF
11.52.30                       603  Janica Hahtokari        IF ÅSARNA
11.53.00                       604  Linnea Källbacka        Vörå IF
11.53.30                       605  Ines Tuohimaa           Solf IK
11.54.00                       606  Emma Haglund            Sundom IF
11.54.30                       607  Felicia Krook           NärpKraftSkidför
11.55.00                       608  Felicia Lindström       IF Femman
11.55.30                       609  Teodora Westerlund      IF Brahe
11.56.00                       610  Tindra Jansson          Vörå IF
11.56.30                       611  Rebecca Sandnäs         IF Brahe
11.57.00                       612  Frida Achrén            Oravais IF
Sarjaluettelo

M14 Pojkar 14 år 4 km (2 + 2) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.57.30                       613  V                       F
11.58.00                       614  V                       F
11.58.30                       615  V                       F
11.59.00                       616  V                       F
11.59.30                       617  Christian Hildén        IF Femman
12.00.00                       618  Jacob Smeds             Oravais IF
12.00.30                       619  William Ollikkala       Solf IK
12.01.00                       620  Akseli Latvala          Kyrön Voima
12.01.30                       621  Jimmy Westerlund        IK Falken
12.02.00                       622  Jakob Ehrs              Vörå IF
12.02.30                       623  Lucas Finskas           IF Femman
12.03.00                       624  Oskari Kalliokoski      Pargas IF
12.03.30                       625  Patrick Tallbäck        IF Femman
12.04.00                       626  William Back            Oravais IF
12.04.30                       627  Emil Sundell            IF Femman
12.05.00                       628  Aaron Häggman           Vörå IF
12.05.30                       629  Leonard Markén          Oravais IF
Sarjaluettelo

N16 Flickor 16 år 4 km (2 + 2) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.06.00                       630  V                       F
12.06.30                       631  V                       F
12.07.00                       632  V                       F
12.07.30                       633  V                       F
12.08.00                       634  Josephine Sundqvist     IF Femman
12.08.30                       635  Evelina Långkvist       Malax IF
12.09.00                       636  Julia Lönnberg          IF Femman
12.09.30                       637  Eveliina Suvanto        IK Falken
12.10.00                       638  Linnea Backman          IF Femman
12.10.30                       639  Tilde Niemelä           Malax IF
12.11.00                       640  Tuuli Raunio            Kyrön Voima
Sarjaluettelo

M16 Pojkar 16 år 6 km (3 x 2) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.11.30                       641  V                       F
12.12.00                       642  V                       F
12.12.30                       643  V                       F
12.13.00                       644  V                       F
12.13.30                       645  Oliver Rusk             NORRVALLA SKI TEAM
12.14.00                       646  Santeri Karppinen       Vaasan Hiihtäjät
12.14.30                       647  Alexander Ståhlberg     NORRVALLA SKI TEAM
12.15.00                       648  Ivar Thors              Vörå IF
12.15.30                       649  Casper Hjerpe           NORRVALLA SKI TEAM
12.16.00                       650  Viktor Koivuniemi       NORRVALLA SKI TEAM
12.16.30                       651  Jimi Aalto              Vaasan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

NYL Damer 6 km (3 x 2) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.17.00                       652  V                       F
12.17.30                       653  V                       F
12.18.00                       654  V                       F
12.18.30                       655  V                       F
12.19.00                       656  Ellinor Sundqvist       IF Minken
12.19.30                       657  Emma Källbacka          Vörå IF
12.20.00                       658  Cecilia Back            IF Minken
12.20.30                       659  Riikka Kalliokoski      Pargas IF
12.21.00                       660  Andrea Julin            IF Minken
12.21.30                       661  Marie Sippus            Vörå IF
12.22.00                       662  Erika Westerlund        IF Brahe
12.22.30                       663  Anna-Kaisa Lall         IF Femman
Sarjaluettelo

MYL Herrar 10 km (5 x 2) V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.23.00                       664  V                       F
12.23.30                       665  V                       F
12.24.00                       666  V                       F
12.24.30                       667  V                       F
12.25.00                       668  Stefan Grannas          Vörå IF
12.25.30                       669  Marko Honkala           IF Brahe
12.26.00                       670  Viljam Knif             IF ÅSARNA
12.26.30                       671  Per-Anders Forsman      Vörå IF
12.27.00                       672  Tommy Haglund           IF ÅSARNA
12.27.30                       673  Niklas Sundström        IF Femman
12.28.00                       674  Mikael Eklund           Vörå IF
12.28.30                       675  Kari Kalliokoski        Pargas IF
12.29.00                       676  Alex Svartsjö           IF Femman
Sarjaluettelo